My jsme "Rasende* Schüler" :-)

Chodíme do šesté třídy základní školy Lingua Universal v Litoměřicích. Minulý rok jsme skončili první stupeň a začali druhý. Většina dětí z toho měla strach, všichni se obávali, jak to bude s druhým jazykem??!!?? Skoro všichni měli začít němčinu.

V jazyce jsme rozděleni na dvě skupiny. My jsme dostali tu nejhodnější učitelku, jakou jsme mohli dostat!! Žáků nás je osm s pani učitelkou devět. Na němčinu se pokaždé těšíme a jen z toho důvodu, co nového se naučíme. Moc nás němčina baví, hrajeme různé hry, při kterých se nikdy nenudíme. Němčinu máme zatím půl roku a už toho umíme spoustu jen díky paní učitelce. Domluvíme se o sobě a své rodině, našem hobby, o našem domově.

Výuku máme formou hry a to je bezva!! Vše se nám zdálo zezačátku těžké, ale s naší paní učitelkou to vždycky zvládnem! Nespěchá na nás, se vším nám pomůže, vše vysvětlí. Je moc hodná, milá, nekřičí... Máme ji moc rádi!!
Jsme taková skupina, která ráda tvoří, dělá projekty, kreslí, píše, a proto jsme hned souhlasili, když nám paní učitelka řekla, že by se s námi a tím, co děláme, přihlásila do soutěže.

Založili jsme si tyto webové stránky, aby každý viděl náš názor, náš pokrok a mohl se zapojit, zdokonalovat se s námi v němčině a zjistit mnoho krásných věcí o Německu, Rakousku a Švýcarsku a hlavně o němčině!!

Je jedno, jestli jste dospělý či dítě, ať německy umíte či možná začnete...

Všichni jste u nás vítáni :-)

Nikolka Zárubová

* rasende znamená v překladu do češtiny "zuřivý". Nenazvali jsme se tak proto, že bychom byli zuřiví žáci, ale proto, že chceme zkoumat německý jazyk, kulturu a německy mluvící země se stejnou vervou, jako kdysi psal Egon Erwin Kisch své reportáže a byl proto nazýván "der rasende Reporter".  Byla to právě jeho touha být pokaždé "při tom" a vše vyzkoušet, která mu tuto přezdívku přinesla.
E. E. Kisch se narodil 29.4.1885 v Praze, zemřel 31.3.1948 také v Praze. Byl to pražský německy píšící reportér a spisovatel židovského původu. Společně s M. Brodem, F. Kafkou a F. Werflem se v literatuře řadí mezi české autory píšící německy.

Lída Řeháková